Sprzęt medyczny – schodołazy, wózki i łóżka

Wybierając sprzęt dla osoby chorej, np leżącej czy także niepełnosprawnej musimy zwrócić uwagę na parametry użytkowe, użyteczność urządzenia, niemniej jednak także bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Obecnie sklepy online oferują bogaty wybór innowacyjnego i elastycznego sprzętu rehabilitacyjnego jak także medycznego, który z powodzeniem wykorzystywany jest nie tylko i wyłącznie w placówkach medycznych takich jak oddziały szpitalne, ale też w domach opieki czy także w prywatnych domach. Warto wspomnieć o tym, że oferta obejmuje między innymi elektryczne krzesła ewakuacyjne.

Takie krzesła wyposażone są w akumulator ładowany na prąd elektryczny i wykorzystywane są między innymi przy ewakuacji pacjentów z placówek medycznych. Warto tutaj zaznaczyć, że krzesła ewakuacyjne to przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo pacjenta w przypadku transportu np po schodach, ale również w przypadku występowania barier architektonicznych. Dlatego takie krzesła wyposażone są w głównej mierze w pasy bezpieczeństwa.
Sprzęt medyczny oraz rehabilitacyjny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Ze stuprocentową pewnością warto postawić głównie na wysoką jakość, a zatem wybierać urządzenia czy również sprzęt utworzony z wnikliwie dobranych komponentów wysokiej jakości, przykładowo. takich jak aluminium, które charakteryzuje się zarówno niewielką wagą, jak też wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na działanie niekorzystnych czynników np takich jak woda. Pamiętajmy o tym, że w ofercie sklepu ze sprzętem medycznym oraz rehabilitacyjnym dla osób niepełnosprawnych a także chorych znajdziemy między innymi manualne łóżka rehabilitacyjne. Łóżka rehabilitacyjne stanowią nieodzowny detal wyposażenia w głównej mierze oddziałów szpitalnych, ale wykorzystywane są też w domach opieki w sytuacji osób starszych, czy także w domach prywatnych w przypadku opieki nad osobą leżącą, która nie może samemu się poruszać. Pamiętajmy o tym, że w ofercie znajdziemy też wózki toaletowe z kołami 24. Takie wózki to możliwość korzystania zarówno z prysznica jak także przygotowania do kąpieli w wannie. Dzięki takim wózkom łatwiej też wykonać poranne czynności toaletowe. Wózki toaletowe dostępne są w różnych wariantach, a więc przykładowo z możliwością odchylenia oparcia.

Więcej informacji: elektryczne łóżka bariatryczne.