Największy wybór samochodów zastępczych

Aktualne w naszym kraju przepisy drogowe umożliwiają dla każdego poszkodowanego kierowcy w wypadku samochodowym na wypożyczenie zastępczego samochodu. Auto zastępcze będzie wam przysługiwało do czasu naprawienia waszego samochodu osobowego. Jeżeli zatem odstawiliście już do warsztatu wasze zepsute po wypadku auto, to warto jak najszybciej wypożyczyć auto zastępcze.

Ten samochód prawnie wam się powinno się, dlatego warto jak najszybciej korzystać z tego przywileju. Auto z OC bez wątpienia nie zawsze obligatoryjnie przysługiwało dla każdego poszkodowanego kierowcy. Jeszcze kilka lat temu prawnicy zakładów ubezpieczeń kazali z dokładnością uargumentować konieczność posiadania samochodu zastępczego. Jeśli więc poszkodowany kierowca nie był wstanie udowodnić konieczności zwyczajnego posługiwania się autem, to nie przysługiwał mu samochód zastępczy. W obecnych czasach samochód osobowy jest uznawany za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego, dlatego nie istnieje już konieczność dokładnego udowadniania konieczności wynajęcia auta zastępczego.
Oferowane samochodu zastępcze są bez wątpienia bardzo wysokiej jakości pochodzące ze średniej półki cenowej. Na nieszczęście tutaj wybór jest ograniczony, co na pewno nie spodoba się dla klientów zamożnych, którzy będą musieli przesiąść się do znacznie gorszego samochodu osobowego. Auto wynajem ze średniej półki cenowej jest z całą pewnością najbardziej opłacalną opcją dla przedsiębiorcy, dlatego tego typu samochód jest najwięcej. Jeśli opcja posiadania darmowego auta osobowego ze średniej półki cenowej wam nie odpowiada, to nie musicie przecież korzystać z tej usług. W przypadku wypożyczenia samochodu zastępczego pamiętajmy o terminie jego oddania. Prawnicy zakładów ubezpieczeniowych niewiarygodnie restrykcyjnie przestrzegają zgodności terminu odebrania własnego auta z oddaniem wypożyczonego. Jeżeli już te terminy nie będą się zgadzały, to niestety będziecie musieli zapłacić z własnej kieszeni za każdy dodatkowy dzień użytkowania zastępczego samochodu osobowego.
Źródło informacji: auta zastępcze łomża.