Wynajem auta zastępczego z OC sprawcy

Osoba poszkodowana w wypadku samochodowych, której auto zostało wymaga naprawy w warsztacie samochodowym ma prawo do ubiegania się o pojazd zastępczy. Jeszcze kilka lat temu auto z OC sprawcy były wydawane dość rzadko, gdyż ubezpieczyciele domagali się dokładnej uargumentowani potrzeby korzystania z tego auta osobowego podczas naprawy swojego pojazdu. Aktualnie sędziowie przyjęli jedno stanowisko, że samochód uważany jest za kluczowy środek transportu, który służy nie tylko i wyłącznie w celach służbowych, niemniej jednak też w normalnym, normalnym życiu.

Nie musicie już specjalnie argumentować konieczności posiadania auta osobowego na czas naprawy waszego samochodu. Warto więc tego samego dnia, gdy oddacie własne zepsutego auto do naprawy, udać się do firmy oferującej samochodu zastępcze i wybrać samochód, który będzie wam służył przeze mnietępnych kilka lub kilkanaście dni.
Oferowane auto wynajem są bardzo wysokiej jakości i na pewno spełnią wszystkie wasze oczekiwania. Wybór pojazdów jest spory, natomiast są to wyłącznie samochodu z tak zwanej klasy średniej. Na nieszczęście nikt nie będzie wstanie zaproponować wam auta z wyższej półki, więc będziecie musieli zadowolić się oferowanym asortymentem. Według obowiązujących przepisów prawnych, auto zastępcze przysługuje wam tylko do momentu naprawy waszego auta osobowego. Dla swojego spokoju, warto oddać zastępczy aut tego samego dnia, którego odbierzecie swoje auto z serwisu. Data oddania samochodu musi pokrywać się z terminem odbioru waszego auta osobowego. W innym wypadku ubezpieczyciel każe wam osobiście zapłacić za każdy dzień zwłoki oddania zastępczego auta osobowego. Jest to na nieszczęście wymóg prawny, gdyż zwlekanie z oddaniem auta będzie uważane jako próba wzbogacenia się, a wszak nie taki jest cel ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto więc stosownie zaplanować termin odbioru z warsztatu waszego samochodu osobowego oraz zwrotu samochodu zastępczego, by upilnować wszystkich formalności i nie ponieść żadnych, zbędnych kosztów inwestycyjnych.
Polecana strona: auta zastępcze łuków.